Příběhy

Kovařina - těžká dřina

Kage seděl a pozoroval Amy. Pobíhala kolem něj s pruhem látky v ruce a každou chvíli brala nějaké bylinky a podobně.
"Budeš tak laskavý a vysvětlíš mi co se stalo?" řekla když konečně skončila s ošetřováním.
"To bylo tak, za sedmero horami a sedmero řekami....." začal
"Nedělej si z toho srandu! Jsi celý potlučený."
"Tak dobře, bylo to takhle: Dnes ráno mně napadlo, že bych konečně mohl zkusit i něco víc než jen výrobu věcí ze dřeva a rostlin. Chtěl jsem zkusit kovat. Chci jednou umět vyrábět tak skvělé věci jako...."
"Urychli to. Potřebuju vědět do čeho jsi to zase spadl. Tentokrát to na šípkové křoví nevypadá."
"Jo, jo, vždyť se k tomu hned dostanu.......prostě jsem si uvědomil že mi chybí výheň a kladivo. S tím druhým takový problém nebyl ale na výheň jsem sháněl kameny a jíl celé dopoledne. Dokonce jsem pak kvůli stavbě vynechal i oběd. Stavěl jsem z kamení a takovým tím modrošedým jílem vyplňoval mezery. Myslím že se mi docela dařilo. Minimálně to drželo pohromadě. Když jsem skončil byla skoro větší než já. Šel jsem sehnat suché dřevo na zátop, poskládal hraničku, donesl si dva kousky toho kamene který vyrobí jiskry když s ním praštíš a zkusil hraničku zapálit......"
"A co se dělo pak?"
"Celá stavba se na mně sesypala. Takže budu muset jít pro radu za někým kdo stavět umí."
Amy si povzdechla "Můžeš být rád že nemáš nic zlomeného, jen pár odřenin a pohmožděnin."
"Tak já abych šel uklidit ten nepořádek." zamumlal a postavil se. Vypadal trochu jako čtyřnohá mumie.
"Jo a mimochodem, máš za uchem jíl" upozornila ho ještě než odběhl-pardon-odpajdal pryč. Kagemu už se ale hlavou honily úplně jiné věci. *Zítra, hned zítra půjdu za Ianem a poprosím ho o radu, nebo radši hned jak tohle uklidím....i když to stejně asi budu uklízet celou noc*


//Co všechno ještě tenhle vlk nezpacká XD Opět je to krátké

U tohohle příběhu jsem se fakt pobavil. A klidně můžeme sepsat stavbu kovárny.
100 Vp.
- Ian

Přidat nový příspěvek

Administrátoři

Jestliže máte cokoliv. Ať jde o stížnost, žádost, jakýkoliv problém, dobrý nápad, nebo vám líná srst. Napište našim administrátorům a ti se o vás hned postarají.

Aktivní administrátoři:

Row
Ian

Lugiak (Moderátor Live Chatu)
info@smeckacervenehomesice.cz